Energiaközpontok, energiakerekek, melyek az óramutató járásával megegyező irányban forognak, ha energiát vesznek fel és ellentétesen, ha energiát adnak le.
Az elkövetkező hetekben mindenféle szakirodalmat, de leginkább Klausbernd Vollmar, A csakrák c. könyvét (tessék elolvasni, mert az egyik legközérthetőbb, nem himi-humi hanem megalapozott , hiteles forrás) felhasználva igyekszünk bemutatni nektek a hét fő csakrát, működésüket, jellemzőit, a hozzájuk tartozó betegségekkel, gyógyításukkal és más egyéb érdekességgel.
"A csakra szó szanszkrit eredetű, amely India és a Himalája ősi szent nyelve volt. Jelentése: kérék és energiaörvény." Forgása következtében egyfajta szívóhatás keletkezik, amely behúzza az energiát, vagy az adott információt legyen az érzet, szín, vagy akár illat.
Általában hét fő csakrát szoktunk említeni, bár a hindu és buddhista tanítások szerint testünkben több mint háromszáz energiakerék található meg.
A fő csakrák szanszkrit neve nem, de magyar fordításaik néha eltérhetnek. Mi most úgy tesszük közzé, ahogyan MediDance órákon használni szoktuk:
Muladhara - gyökércsakra
Svadhisthana - keresztcsonti, szakrális, vagy szexcsakra
Manipura - köldökcsakra
Anahata - szívcsakra
Vishuddha - torokcsakra
Ajna - homlokcsakra
Sahasrara - koronacsakra
Vollmar szerint (vö: Vollmar, 11)"... a hét csakra hét archetipikus tudati állapotnak is megfelel, amelyek szorosan kötődnek az emberi test bizonyos helyeihez. Ezek a testi helyek és a hét tudatállapot kommunikál egymással. Ahogyan az agykutatók bizonyos tudati jelenségeket bizonyos agyi területekhez kapcsolnak, úgy függ össze a speciális tudati állapotokkal végzett csakramunka a test meghatározott részeivel"
A hét fő csakra a gerincoszlopunk legalsó csücskétől egészen a fejünk búbjáig egyenletesen helyezkedik el a testünkben felelve a környezetében lévő szervek, mirigyek, csontok stb megfelelő energiaellátásáért ergo helyes működésért.
Bemutató bejegyzéssorozatunkban először a gyökércsakráról, vagyis a Muladharáról olvashattok majd hamarosan.
No comments:
Post a Comment