What is MediDance?

MediDance - the movement-meditation with eyes wide open was created more than 15 years ago by Hungarian dance master and movement-therapist, Krisztina Kiss.

The unique, registered trade mark system combines different dance styles like afro, latin, oriental fusion, jazz etc. with yoga, chakra-meditation and relaxation techniques in order to achieve a total harmony of mind, spirit, soul and body.

Its proven positive effects on metabolism, immune and lymphatic system are the key of its growing success!

2010/11/03

AJNA - HOMLOKCSAKRA


AJNA - HOMLOKCSAKRA


"...ELNEVEZÉSEI: homlokcsakra, harmadik szem, egy szem, ajna

ELHELYEZKEDÉSE: a szemöldökök között

ENDOKRIN MIRIGYE: agyalapi mirigy

HORMONJAI: az agyalapi mirigy serkentő és kormányzó hormonjai

ÉRZÉKELÉSE: a "hatodik érzék"

HOZZÁTARTOZÓ TESTRÉSZEK: agy, arc, orr

SZÍNE: ibolya

MANTRÁJA: om, vagy ksham

MEGERŐSÍTÉSEI: Én vagyok. Felelős vagyok az életemért.

TANULÁSI FELADATA: vállalni a felelősséget saját magunkért.

SZIMBOLIKÁJA: az ibolyakék piramis

KÖVEI: ametiszt, lapislazuli, zafír, szodalit, és minden ibolyakék kő

ILLÓOLAJAI: jázmin, muskotályzsálya, pacsuli


ÁLTALÁNOS JELLEMZÉSE:

Néhány szerző megkülönbözteti a homlokcsakrát a harmadik szemtől.

Vollmar szerint a harmadik szem egy külön központ a fej belsejében, a homlokcsakra viszont a fejen kívül van.

Címszavai: a lélek székhelye, az intuíció, a felelősség önmagunkért, a tiszta érzékelés, a felismerés, a bizalom


A klasszikus hindu felfogás szerint a homlokcsakra a léle székhelye, ez vezérli a koncentrációt, az intuíciót és meditatív képességeinket.

A harmadik szem az intuíció és a hatodik érzék szerve, amivel olyan dolgokat érzünk meg, amit általában nem szoktunk. A harmadik szemünket érezzük, amikor hirtelen nagyszerű ötletünk támad, és amikor jogosan védve érezzük magunkat. Ilyenkor a belső látásunk és érzéklésünk működik, amely itt indul be, és a koronacsakrában teljesedik ki.

A harmadik szem a legfinomabb kommunikációs impulzusokat is érzékeli. Érzékelése tudatosságot hoz létre, ami minden spirituális felfogás szerint a belső fény érzékelésétől függ.

A torokcsakra síkján megtanultunk hallgatni a belső hangunkra. A homlokcsakránál észre kell vennünk felsőbb énünk irányítását, amely az önmagunkért való felelősségre emlékeztet. "Kövesd az intuíciódat, az megmutatja, mit kell tenned!". Általában túl gyors tempóban élünk ahhoz, hogy érzékeljük intuíciónk üzeneteit. Ezért előbb le kell lassulnunk, vagy legalábbis szüneteket kell beiktatnunk, hogy kapcsolatba kerülhessünk intuíciónkkal. Ha fokozatosan egyre jobban tud intuíciójára hagyatkozni, akkor a következőt tartsa szem előtt:

HA KÉTSZER KAPJA UGYANAZT AZ ÜZENETET (AKÁR ÁLOMBAN IS), AKKOR CSELEKEDJEN ENNEK MEGFELELŐEN, HA EZ KIVITELEZHETŐ.


A homlokcsakra legfontosabb feladata ennek ellenére mégis az, hogy ne azonosítsuk magunkat az intuíciónkkal. Az ázsiai szerzetesek, akik egész életükben a csakrákkal foglakoznak, ezen a síkon különleges érzékelésre tesznek szert, amely azt mutatja, hogy a tanítvány elérte a fejlődésnek ezt a szintjét.

A nyugati ember a homlokcsakra gyakorlataival erősíti intuícióját és gondolati-érzelmi tisztaságát, ami egyébként ezen a síkon már nem megkülönböztethető. Objektivitásra törekszünk, amihez előbb fel kell oldanunk a külvilágra kivetített gondolatainkat, érzéseinket. Különben csak saját magunkat szemléljük mindenben, s ennek nem is vagyunk tudatában.

Ha nyitva van a harmadik szemünk, akkor tovább látunk saját magunknál. Ez előkészíti a koronacsakrához vezető utolsó lépést, ahol már nem azonosítjuk magunkat énünkkel. Ez konkrétan azt jelenti, hogy nem azonosítjuk magunkat a képességeinkkel, a gyengeségeinket pedig nem veszük túl komolyan.

A harmadik szem irányítja a nevetést is, ezért a homlokcsakra egyik legnagyobb feladata, hogy tudjunk nevetni magunkon.


A HOMLOKCSAKRA BETEGSÉGEI:

A gondolatformák és az érzések a harmadik szemben alakulnak át anyagilag is érzékelhető üzenetté - hormonokká. A hinduizmus, az Ayurvéda és a jógafilozófia is a hipofízis két lebenyében hagyományosan az anyag és a szellem szimbólumát látja. Mivel ez a mirigy a látóidegek kereszteződésében található, egyúttal az érzékelést is kihangsúlyozza, amely jelentős hatást gyakorol a tudat kialakulására.

A homlokcsakrához a 35-42 életévek tartoznak. Ez az életközepi válság tipikus korszaka, amikor hirtelen felvetődik az élet értelmének kérdése. A homlokcsakra hatására ekkor többnyire új értékeket fedezünk fel. A régi értékrendszerünket már túlhaladottnak tartjuk, az újat pedig még nem ismerjük. Már nem hiszünk az alsó csakrák értékeinek kizárólagosságában, és éppen úton vagyunk egy magasabb tudati sík felé. Az átmenet érzése az ébredő homlokcsakra energiáinak eredménye.

A homlokcsakra minden zavarát a hiányzó belátás és felismerés, valamit a zavaró érzékelés jelzi, amely azért van, mert az érintett nem akar az intuíciójára hallgatni, vagy nem bízik benne, és nem bízik saját képességeibe, megérzéseiben sem. A homlokcsakra leggyakoribb problémája a belső képek hiánya. Az érintett nem látja, hogyan tovább, nincs jövőképe.

A HOMLOKCSAKRA FIZIOLÓGIÁJA:

Az agyalapi mirigy különböző hormonokat termel, amelyek többek között a növekedést, az inzulinkiválasztást, a tejképzést és a testnedveket befolyásolják, illetve amelyek a mellékvesekéregre és a nemi szervekre hatnak. Mintegy karmesterként irányítja a többi mirigy hormontermelését. Az agyalapi mirigyet pedig a hipotalamusz irányítja, amely a szimpatikus idegrendszerre reagál. A hipotalamusz hat a látásra és a látomásokra.

A holmlokcsakra zavarára visszavezethető testi betegségek és problémák:

Fejfájás, látászavarok (távollátás, rövidlátás, kötőhártyagyulladás, astigmatizmus, zöld hályog, szürke hályog, migrén, nátha ..." (Vollmar: 2002, pp: 74-80)


No comments:

Post a Comment